Produkty

Chcesz by przygotowane przez Ciebie potrawy miały iście królewski smak? Zaproś do swojego stołu króla polskich wędlin. Dzięki niepowtarzalnemu, długo dojrzewającemu kindziukowi przygotowane na jego bazie przekąski, sałatki, makarony, a nawet owoce morza, nabiorą zupełnie nowego, smakowitego charakteru. Poniżej prezentujemy kilka przepisów na dania z kindziukiem.

Przekąska z oliwek i kindziuka

Składniki:

oliwki czarne i/lub zielone bez pestek, kindziuk pokrojony w cienkie plastry, listki świeżej mięty i/lub bazylii, wykałaczki i papier do pieczenia do wyłożenia blachy

Oliwki odsączyć, plasterki kińdziuka przekroić na pół. Każdą oliwkę zawinąć w listek mięty lub bazylii, następnie w połówkę plasterka kińdziuka i nadziewać po trzy sztuki na wykałaczki. Ułożyć na blasze wyłożonej pergaminem, zapiekać przez kilka minut w średnio nagrzanym piekarniku - nie spiekać zbyt mocno, bo kińdziuk zrobi się twardy i wysuszony. Od razu podawać - najlepsze gorące. Zamiast kińdziuka można użyć szynki parmeńskiej, ale mnie ta przekąska smakuje zdecydowanie bardziej w wersji z kińdziukiem.